به مناسبت بزرگداشت حكیم ابوالقاسم فردوسی، دفتر خدمات نوسازی محله های نظام آباد، گرگان و دهقان  به منظور ارتقاء سطح فرهنگ و ادب و همچنین پاسداشت زبان فارسی ، میراث باستانی این مرز و بوم و در راستای ترویج فرهنگ نوسازی ، اقدام به برگزاری جشنی در روز چهارشنبه مورخ 91/2/27 در بوستان شهید توكلی نمود. به این منظور از استاد بزرگ شاهنامه خوانی جناب آقای امیر صادقی دعوت به عمل آمد تا با اجرای بخشی از شاهنامه مردم را بیشتر از پیش با فرهنگ كهن پارسی آشنا نموده و این روز بزرگ را گرامی بداریم.

این برنامه که مورد توجه عده زیادی به خصوص خانم ها، كودكان و نوجوانان قرار گرفت  با اجرای موسیقی همراه بود، آقای مهندس معماریان ضمن خوشامدگویی به حضار، دفتر خدمات نوسازی را معرفی نموده و از ادامه فعالیت های این دفتردر سال جاری و ذكر پاره ای از آنها به اختصار پرداخته و ساكنین را به منظور برخورداری از مشاوره، به حضور در محل این دفتر ترغیب نمودند.

سپس آقای صادقی همگان را (به خصوص كودكان) با اجرای گیرا و دلنشین شاهنامه با خود همراه نموده و در ادامه برنامه را برای اجرا به یكی از شاگردانش واگذار نمود. طی این برنامه دو مسابقه كه یكی مختص بزرگسالان و دیگری مختص كودكان و نوجوانان بود برگزار گردید. مسابقه بزرگسالان به صورت تعدادی سئوال برگزار شد كه در پایان به سه نفر اول به هر كدام یك جلد شاهنامه به رسم یادبود از طرف دفتر خدمات نوسازی اهدا گردید. مسابقه كودكان نیز كه شامل  پازل  نقشه جغرافیای ایران بود در گروه های 4 نفره و میان 4 گروه داوطلب برگزار شد كه در این مسابقه نیز به گروه برنده جوایزی به رسم یادبود تعلق گرفت.

هدف از انتخاب این نوع مسابقه درك بهتر و كاملتر عموم از موضوع مشاركت و تجمیع و تأثیر آن بر ارتقاء سطح كیفی زندگی و همچنین آموزش این امر مهم به كودكان بود.



                                                           نگارنده: طاهره رشیدیان